سینی کابل

محصولات سینکا الکتریک در زمینه تجهیزات نگهدارنده‌ی سیم و کابل تولید می‌گردند. سینی کابل، نردبان کابل، لوله‌های فولادی برق، سیستم‌های ساپورتینگ و سیستم‌های اتصال از جمله تولیدات در این زمینه هستند.

سینی کابل و نردبان کابل تولیدی این شرکت، در انواع سایز‌های استاندارد، با بهترین مواد اولیه و با استفاده از بروزترین دستگاه‌های موجود ساخته می‌شوند.

سینکا الکتریک توانایی ساخت سینی کابل و نردبان کابل در ابعاد سفارشی و مورد نظر کارفرما را هم داراست و مشتریان و کارفرمایان محترم می‌توانند بدون نگرانی،‌ ابعاد و سایز مورد نظر خود را به ما سفارش دهند.

تولید سینی کابل اصفهان

ابتدا ورق گالوانیزه در ابعاداستاندارد، وارد کارخانه شده و به انبار مواد اولیه انتقال داده می‌شود.

سپس ورق گالوانیزه به ضخامت متفاوت و به سفارش مشتری و معمولا به طول 2 تا 3 متر برش داده می‌شود.

هنگام برش، کنترل ابعادی در همان لحظه توسط واحد کنترل کیفیت انجام می‌گیرد.

پس از آن، مرحله پانچ سینی کابل توسط دستگاه CNC بر طبق نقشه ارائه شده توسط مشتری انجام می‌گیرد.

سپس به منظور عملیات شکل دهی، لبه‌ها با خم برک تمام اتوماتیک به طول 2 تا 3 متر به صورت 4 خم و یا 6 خم فرم دهی می‌شوند.

لازم به ذکر است ضخامت تا 2.5 میلیمتر و خم تا 2.5 میلیمتر انجام می‌گیرد.

ورق مورد استفاده بسته به دستور و نظر مشتریان گرامی، در دو نوع گالوانیزه سفید (سرد) و یا ورق سیاه روغنی جهت گالوانیزه گرم استفاده می‌شود.

سینی کابل و نکات مربوط به آن:

در ابتدا باید بدانید سینی کابل یکی از فناوری های نوین است که به منظور جایگزینی برای سیم ها و کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد که از آنها در برابر شرایط مختلف محافظت می کند. به طور کلی سینی کابل به یک واحد یا مجموعه ای گفته می شود که به عنوان یک سیستم ساختاری سخت از آن یاد شده است و کاربرد آن در نگهداری و بستن ایمن کابل ها و مسیرهای هدایت کابل ها می باشد.

سینی کابل بخش الزامی از ساخت و ساز تجاری و صنعتی است که از جنس های مختلف ساخته شده است و دارای متعلقاتی از جمله نگهدارنده از کف سینی و بغل سینی می باشد. این تجهیزات در شرکت هایی تهیه شده که دارای تنوع چشمگیری در قطعات آن است و این امکان برای آنها فراهم است که به راحتی این محصولات را در اشکال مختلف تهیه و تولید نمایند.

این محصول به عنوان یک محافظ مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد که به سادگی می تواند مسیر کاملی را در کف یا سقف تعیین کند سپس مقادیر زیادی از کابل برق و تلفن را از آن عبور دهد. نکته قابل توجه این است سینی کابل به دست آمده از فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، پلاستیک فشرده و شیشه نشکن می باشد و در مکان های مختلف با توجه به شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

سینی کابل در سایزهای مختلف تهیه می شود و ضخامت آن بستگی به حجم کابل و عرض سینی و مکان نصب دارد که این امر کاملا متغیر می باشد. این تجهیزات با این هدف مورد استفاده قرار می گیرند که علاوه بر زیبایی و مرتب بودن کابل ها، به خوبی از آنها در برابر شرایط متنوع آب و هوایی و… محافظت و نگهداری می کند و مانع از بین رفتن آنها می شود.

علاوه بر مطالب فوق الذکر استفاده از این محصول می تواند سبب صرفه جویی هر چه بیشتر در روند کار و… شود و به منظور حفظ امنیت نیز از آنها استفاده شود. کیفیت در این تجهیزات امری متغیر است به گونه ای که در سینی کابل فولادی کیفیت بسیار بالاست و مقاومت و استحکام آن همواره بیشتر است به همین منظور استفاده از آن نیز به مراتب بیشتر از دیگر انواع آن می باشد.

نکته: سینی کابل علاوه بر ساختمان ها، در سوله ها، پارکینگ ها و مکان های دارای سقف مورد استفاده قرار می گیرد و اولین نکته در زمان انتخاب این تجهیزات کیفیت و مرغوبیت آن است و سپس قیمت نیز دارای اهمیت است. نکته قابل توجه این است که اینگونه تجهیزات باید استانداردهای لازم در ساخت آن رعایت شده باشد و شرکت تولیدکننده آن دارای سابقه و تجربه زیادی در این حیطه باشد.

سینی کابل

انواع سینی کابل:

همانطور که می دانید سینی کابل برای حمایت و نگهداری از کابل های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا نقش مدیریت در ساخت و ساز را نیز بر عهده دارد. این تجهیزات خود دارای انواع مختلفی است و برای هر یک از آنها کاربرد ویژه ای ذکر شده است که عبارتند از:

سینی کابل نردبانی:

این نوع سینی عموما دارای استقامت و استحکام زیادی است و می تواند در طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرد و نقص و ایراد موجود در آن بسیار ناچیز و اندک باشد.

سینی کابل ساده:

این نوع سینی اغلب برای کاربردهای الکتریکی و مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد و خرابی و ایراد در این تجهیزات به ندرت مشاهده می شود.

سینی کابل مشبک:

از این نوع سینی در شرایط و مکان هایی استفاده می شود که حرارت محیط به صورت متوسط است و به دو صورت فلزی و غیر فلزی ساخته می شود. به طور کلی این تجهیزات باید توانایی و قابلیت زیادی در برابر حرارت متوسط را دارا باشند.

سینی کابل کانالی:

از این نوع سینی برای اجرای تاسیسات الکتریکی استفاده می شود که در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شود.

سینی کابل توری:

از این محصول برای کاربردهای مخابراتی و فیبر نوری استفاده شده و عموما با استفاده از روی سطح آن محافظت می شود.

سینی کابل تک ریلی:

کاربرد عمده این محصول برای کابل های ولتاژ پایین و قدرت است که ابعاد و اندازه های استانداردی دارد.

نکته: استفاده از سینی کابل می تواند به منظور هدایت، انتقال و محافظت از سیم و کابل در تعداد بیشمار باشد که این امر می تواند در صنایع و زمینه های مختلف همچون ساخت و ساز، شرکت های تجهیزاتی و عمرانی، تاسیساتی، صنایع فولاد سیمان، صنایع نظامی، مراکز صنعتی و… مورد استفاده قرار بگیرد. نکته قابل توجه این است پوشش سینی کابل باید از کیفیت فوق العاده ای برخوردار باشد که پرکاربردترین آن گالوانیزه است به گونه ای که در برابر مواد شیمیایی از مقاومت خوبی برخوردار است و دچار هیچ گونه صدمه و آسیبی به بدنه آن نمی شود.

بنابراین در زمان ساخت، کیفیت و ضخامت در وهله نخست دارای اهمیت است و همین امر از بروز خسارت و صدمه به کابل و تجهیزات خودداری می کند. هر یک از انواع سینی کابل مختص به مکان خاصی است و باید متناسب با آن مورد استفاده قرار بگیرد به عنوان مثال اینگونه تجهیزات چنانچه از جنس گالوانیزه گرم باشد برای سوله و پارکینگ مناسب است و در برابر تمامی آسیب های داخلی و خارجی دارای مقاومت بالایی می باشد.

به طور کلی سینی کابل اغلب دارای پانچ هستند و این امر می تواند منجر به حرارت و خنک شدن این سیستم شود و افرادی که می خواهند از این تجهیزات بهره مند شوند لازم است معیارهای خاصی را در نظر بگیرند که مهمترین آنها نوع و تعداد کابل های پشتیبانی شده، شرایط آب و هوایی، حساسیت و مقاومت در برابر خوردگی، وزن کابل، سهولت در نصب، میزان گرمای تولید شده می باشد.

سینی کابل

مزایا و فواید سینی کابل:

با در نظر گرفتن مطالب فوق الذکر، برای سینی کابل مزایا و امتیازاتی ذکر شده به گونه ای که استفاده از این تجهیزات می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد حال برخی از مهمترین مزایای این نوع سینی عبارت است از:

 • یکی از نکاتی که پیرامون سینی کابل برای افراد دارای اهمیت است مقرون به صرفه بودن آن است به عبارتی برای افراد دارای گستردگی و پیچیدگی نمی باشد و به راحتی می توانند آن را تهیه کنند.
 • یکی از مهمترین مزایای این تجهیزات نصب آسان و سریع آن است به گونه ای که افراد می توانند بدون هزینه و اتلاف وقت اقدام به تهیه این محصول نمایند.
 • سهولت در استفاده از سینی کابل یکی دیگر از مزایای این محصول است و در تمامی پروژه ها و مکان ها می تواند به راحتی نصب شود.
 • متنوع بودن قطعات این تجهیزات از دیگر امتیازات آن به شمار می رود.
 • مقاوم بودن در برابر آتش و …که بر اهمیت این تجهیزات افزوده است.
 • به آسانی می توان در مکان های مختلف از آن استفاده کرد و قادر به تغییر شکل می باشد.
 • در برابر ضربه مقاومت فوق العاده ای دارد و به سادگی آسیب پذیر نمی باشد.
 • از دیگر مزایای این نوع سینی طول عمر بالا و تحمل زیاد در حمل وزن و …. است که این امر تا حد زیادی بستگی به کیفیت و ضخامت آن دارد.
 • تنوع در سایز نیز می تواند از ویژگی ها و مزایای این محصول باشد.
 • مقاومت در برابر آب و هوا و مواد شیمیایی نیز می تواند از امتیازات بارز این محصول به شمار آید.
 • سینی کابل می تواند پس از نصب فضای کمی را اشغال کند و این امر یک حسن برای ان تجهیزات می باشد.

نکته: یکی از نکاتی که دارای اهمیت است شناخت مکانی است که برای این کار انتخاب شده است به عنوان مثال در هر مکانی متناسب با نوع آب و هوا این محصول در جنس خاص خود تهیه می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت سینی کابل:

یکی از مسائلی که همواره برای افرادی که تمایل به خرید این تجهیزات دارند مهم و اساسی است قیمت سینی کابل است که به عوامل متعدد بستگی دارد. از مهمترین عواملی که بر روی قیمت این تجهیزات تاثیرگذار است طول، عرض و ضخامت آن است به گونه ای که به هر اندازه این مقادیر بیشتر باشد قیمت نیز افزایش می یابد.

قیمت سینی کابل متناسب با جنس آن تعیین می شود به هر اندازه کیفیت، مرغوبیت و ضخامت آن بیشتر باشد قیمت آن نیز به مراتب بیشتر است. این امر در برخی تمامی شرکت ها و مراکز فروش آن امری متغیر است به همین سبب توصیه می شود افراد باید در زمان خرید به جزئیات این محصول توجه ویژه ای داشته باشند.

قیمت سینی کابل به صورت روزانه در حال تغییر و به روز رسانی است و متناسب با قیمت دلار این امر تعیین می شود. یکی از مهمترین عناصر که بر روی قیمت این تجهیزات تاثیر گسترده ای دارد گارانتی و ضمانت است که می تواند بر اعتبار این محصول بیافزاید.

در زمان خرید سینی کابل افراد باید به سابقه و اعتبار شرکت تولیدکننده آن توجه ویژه ای داشته باشند چرا که این امر خود می تواند تعیین کننده کیفیت و مرغوبیت این تجهیزات باشد. نکته قابل توجه این است قیمت ارزان نشان دهنده کیفیت پایین و قیمت گران این محصول تعیین کننده کیفیت بالای این محصول نمی باشد حال آنکه افراد می توانند با درایت و دقت زیاد این محصول را در کیفیت عالی و قیمت مناسب تهیه کنند و از مزایا و کارکرد عالی آن نهایت استفاده را ببرند.

نکته: افرادی که به دنبال خرید این محصول در بهترین نوع خود هستند می توانند با مراجعه به کارخانه تولید سینی کابل و نردبان کابل سینکا الکتریک اقدام به تهیه آن نمایند.

برخی از نکاتی که باید در زمان نصب سینی کابل رعایت شود عبارت است از:

 • از سینی کابل به عنوان مسیر رفت و آمد، نردبان و تکیه گاه هرگز استفاده نشود چرا که دچار آسیب و از بین رفتن می شود.
 • در صورتی که این تجهیزات به صورت اصولی نصب شود از این رو عملکرد بهینه و کارآمد دارد در غیر این صورت ممکن است کارکرد آن با اختلالاتی همراه باشد.
 • عدم دقت و توجه در زمان نصب این تجهیزات ممکن است خطراتی جدی برای افراد به دنبال داشته باشد.
 • چنانچه در سینی کابل ایراداتی مشاهده شود باید تعمیر آن به واسطه افراد متخصص و مجرب صورت بگیرد در غیر اینصورت می تواند خسارات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

نکته: افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند ضروری است پیش از شروع به کار آشنایی کامل و دقیق با ساختار برق و تجهیزات آن داشته باشند و تمامی دوره های آموزشی مربوط به نصب و اتصال و تعمیر را طی کرده باشد. لازم به ذکر است تمامی این دوره ها مستلزم رعایت دستورات و نکات ایمنی باشد.

یکی از نکاتی که در این زمینه دارای اهمیت است قرار گرفتن این تجهیزات در ارتفاع است به گونه ای که در برخورد مستقیم با زمین قرار نگیرد. به طور کلی سینی کابل می تواند انواع روش های سیم کشی را پشتیبانی نماید که مهمترین آنها عبارت است از خطوط برق با ولتاژ بالا، کابل های توزیع و تقسیم برق، سیم کشی های سیستم های کنترلی حساس، سیم کشی های ارتباطی و مخابراتی، کابل یا فیبرهای نوری.

افراد باید در زمان خرید و تهیه سینی کابل و نردبان به مواردی از جمله نوع ورق و مواد اولیه استفاده شده، نحوه طراحی، نحوه ساخت و…توجه ویژه ای داشته باشند. کیفیت جوشکاری قطعات این تجهیزات یکی از نکات مهمی است که برای افراد اهمیت دارد و باید این عمل به گونه ای صورت بگیرد که به مرور زمان قطعات از هم جدا نشود و همچنان دارای استحکام باشند.

امروزه در کشور ما شرکت های تولید کننده این محصول به صورت گسترده مشغول به فعالیت هستند و برخی از آنها از نظر استانداردهای روز دنیا هم سطح با برترین شرکت ها هستند. یکی از معتبرترین تولیدکنندگان در کشور، کارخانه تولید سینی کابل و نردبان کابل سینکا الکتریک است که با سابقه و اعتبار درخشان خود توانسته این تجهیزات را در بالاترین درجه کیفیت و مرغوبیت تهیه و تولید کند و در این زمینه به ارج و اعتبار فوق العاده ای دست یابد.

این کارخانه تلاش کرده علی الرغم کیفیت عالی هزینه این محصول را نیز به گونه ای تعیین کند که افراد در زمان تهیه آن دارای هیچ گونه محدودیتی نباشند و با مناسب ترین قیمت بهترین محصول را خریداری کنند.