نردبان کابل

نردبان کابل نیز مانند سینی کابل، برای نگهداری و نظم دادن به کابل‌ها استفاده می‌شود. معمولا وقتی مسیر عبور کابل‌ها، عمودی باشد، از نردبان کابل استفاده می‌شود.

هر چند این مطلب باعث نمی‌شود که در مسیرهایی که افقی هستند، نتوان از آن استفاده کرد. استفاده از آن رشد داشته و بیشتر از گذشته مورد اقبال قرار گرفته است.

این محصول در سایزها و اندازه‌های متنوع ساخته می‌شود. شما می‌توانید نردبان را در اندازه مورد نظر خود سفارش دهید و یا اینکه از اندازه‌های استاندارد آن استفاده کنید.

یکی از مورادی که از نردبان کابل استفاده می‌شود، مربوط به حفاظت از کابل‌های جریان بالا است که باعث تولید گرما می‌شوند و گرما در طولانی مدت باعث تغییر شکل ظاهری سینی کابل می‌شود، ولی به علت گردش هوای بالا در نردبان کابل، مشکل فوق برای نردبان کابل پیش نمی‌آید.

مراحل تولید

پس از اینکه ورق گالوانیزه وارد کارخانه شد و به ابعاد مورد نیاز برش داده شد، واحد کنترل کیفییت وارد شده و آن را بررسی می‌کند.

پس از آن توسط CNC پانچ مورد نظر روی آن انجام می‌شود. سپس عملیات شکل دهی لبه ها انجام شده و پس از آن به واحد جوشکاری انتقال می‌یابد.

پله‌های نردبان طبق سفارش مشتری یا به صورت پیچ و مهره‌ای و یا به صورت جوشکاری ساخته می‌شوند.

نردبان کابل و نکات مربوط به آن:

همانطور که می دانید نردبان کابل سیستم و ساختاری فلزی است که از دو ریل جانبی ساخته شده است و از جمله قوی ترین و بهترین محصولات برای حمایت و پشتیبانی از کابل است. برخی از پروژه ها هستند که نیازمند به حجم وسیعی از کابل و ایمنی می باشد به همین سبب استفاده از این تجهیزات می تواند پیشرفت پروژه را تسریع ببخشد و برای مدیران اهمیت فوق العاده ای داشته باشد.

به طور کلی این محصول به سیستم های مدیریتی و اقتصادی گفته می شود که بیشترین نقش را در محافظت و امنیت سیم برق و کابل ایفا می کند. این تجهیزات در ابعاد و سایزهای متغیر و مختلف تولید می شود و مورد استفاده افراد در موارد مختلف قرار می گیرد.

نردبان کابل اغلب از جنس فولاد ملایم یا گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم و فیبر تقویت شده ساخته می شود که کابل ها نیز به صورت مرتب و دقیق در آن قرار می گیرد. امروزه استفاده از این تجهیزات گسترده تر شده و کاربرد آن به مراتب بیشتر از قبل شده است. نکته قابل توجه این است نردبان کابل با سه عملکرد آسان، متوسط و سنگین تولید می شود و در هر مکان متناسب با نوع و توان خود مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی بیشترین استفاده از محصول فوق در سوله ها و پارکینگ ها و همچنین مکان های دارای سقف است که عموما از جنس گالوانیزه فابریک می باشد. به عبارتی بیشترین کاربرد این تجهیزات در مکان هایی است که سیم کشی آنها به صورت عمودی است و بارزترین ویژگی های این محصول در بالا بودن سرعت نصب آن و دوام و ماندگاری طولانی این تجهیزات است که بر توان آن افزوده است.

علاوه بر نقش و تاثیر نردبان کابل بر روی کابل ها و سیم کشی ها می تواند برای نظم بخشیدن و زیبایی آنها در مکان ها و مجتمع های بزرگ نیز مورد استفاده قرار بگیرد. توصیه می شود این تجهیزات در عالی ترین درجه کیفیت و مرغوبیت تهیه شود چرا که طولانی مدت می توان از آن استفاده کرد و دچار از بین رفتگی و آسیب و خراشیدگی نمی شود.

نردبان کابل
نردبان کابل

مزایا و امتیازات:

نردبان کابل دارای مزایایی است که مهمترین آن عبارت است از:

  • برخی از انواع نردبان کابل بدون درپوش هستند که این امر می تواند سبب کاهش حرارت و دمای کابل ها شود و این امر می تواند طول عمر و ماندگاری کابل های برق را افزایش دهد.
  • قسمتی از نردبان کابل دارای فضای باز است که این امر سبب شده کابل ها به راحتی امکان ورود و خروج داشته باشند و افراد در برخی اوقات با دشواری همراه نباشند.
  • همانطور که می دانید هوای اطراف کابل ها به صورت مداوم در حال گردش و تجدید است و این امر سبب شده نم و رطوبت در نردبان کابل مشاهده نشود که این امر از مزیت های این تجهیزات به شمار می رود.
  • امکان دسترسی و عیب یابی این تجهیزات اغلب کاری آسان است و می توان در سخت ترین و دشوارترین مکان ها نیز از این محصولات استفاده کرد.
  • عدم محدودیت در نصب این تجهیزات از مزایای دیگر نردبان کابل است که دارای اهمیت فوق العاده ای است.
  • مقرون به صرفه بودن این تجهیزات از امتیازات آن به شمار می رود که این امر سبب شده تهیه این محصول برای افراد آسان باشد.

نکته: نردبان کابل دارای اجزای مختلفی است که مهمترین آن درپوش نردبان، زانوهای عمودی، تبدیل های نردبان، چهار راهی های نردبان، سه راهی های آن، زانوی نردبان و… است.